IWalk – це інтерактивна освітня програма, в якій поєднано відвідування місця пам’яті Голокосту з фрагментами свідчень очевидців. У чотирьох містах України ми підготували гідів-старшокласників, які проводять інтерактивні прогулянки для своїх однолітків та вчителів.

Відеофрагменти відібрано зі свідчень з Архіву візуальної історії Фонду Шоа. Ці свідчення, разом з фотографіями, документами, картами та іншими першоджерелами розміщені на планшетах і в мобільному додатку. Вони розповідають історію, яка поєднує минулі події з теперішнім виглядом місцевості, таким чином абстрактна політична історія перетворюється на спільноту індивідуальних людських доль.

Слухаючи розповіді свідків на тому самому місці, де відбувалися події, учні зможуть відчути, як пам'ять місця стає їхнім власним спогадом, як і наше життя сьогодні є частиною історії майбутнього.

“Тепер, коли я кожен день проходжу вулицями міста, постійно згадую відеосвідчення та події, які тут відбувались, і починаю ще більше замислюватися про трагедію, яка сталася в нашому місті”.
“... Ці свідчення змінили мій кругозір. Тепер, проходячи повз Новий ринок, я задумуюсь, як виживали євреї протягом Голокосту, думаю про тих, хто допомагав євреям в ті страшні часи”.

Київ

Iwalk Бабин яр. Разом з гідами учасники проходять дорогою, якою йшли київські євреї у 1941 році. Учасники дивляться свідчення Людмили Ткач, якій було тоді 4 роки, та Міргазіма Сабірова, якому було 12 і він проводжав свого друга, бо думали, що будуть евакуювати.

Дізнаються про те, як зараз вшановують пам’ять у Бабиному яру.

Iwalk Поділ. Це прогулянка по знайомим і невідомим місцям Подолу і знайомство з міжкультурною історією до 1941 року. Відвідування місць пам’яті супроводжується відеосвідченнями киянок Марії Єгоричевої-Глаголєвої та Діни Левіної про їх дитинство у 1920-1930-х на Подолі.

А що ж трапилося з добросусідством, коли прийшли німці? Де могла сховатися дівчинка, яка чудом вибралася вночі з Бабиного яру?

Гіди Iwalk Бабин яр та Iwalk Поділ: Андрій Книжний, Олександра Ємельянова та Катерина Осипчук.

Замовити екскурсію

Стати гідом

Чернівці

Під час історичної прогулянки єврейськими Чернівцями учні дізнаються про внесок єврейської громади у життя та розвиток міста, про видатних чернівчан та пам’ятки архітектури, що пов’язані з історією єврейської громади.

Вони прослухають та подивляться свідчення тих, хто пережив Голокост, досліджуватимуть історичні документи, фотографії та поштівки, спробують провести міні-інтерв’ю.

Історичну прогулянку Iwalk єврейськими Чернівцями створила Наталія Герасим у співпраці з Освітнім центром «Простір толерантності».

Замовити екскурсію

Стати гідом

Бердичів

Це місто називали «Волинським Єрусалимом». Під час екскурсії учасники дізнаються про деякі елементи історії єврейської громади Бердичева, побачать історичні фотографії та порівнятимуть їх із сучасними станом архітектурних споруд та місць пам’яті, пов’язаних з єврейською громадою.

Учасники працюватимуть з відеосвідченнями очевидців, щоб побачити крізь сухі історичні факти неповторність людської долі.

Історичну прогулянку Iwalk єврейським Бердичевом створив Мирослав Грінберг у співпраці з Освітнім центром «Простір толерантності».

Замовити екскурсію

Стати гідом

Дніпро

На цьому занятті учні дізнаються про історію та внесок єврейської громади у життя та розвиток Дніпра. Вони ознайомляться з різними джерелами – фото, документами та відеосвідченнями. Сьогодні Дніпро вважають єврейською столицею України.

Як формувалась єврейська громада, яке місце вона посідала в економічному та культурному розвитку міста, як вплинула Друга світова війна та Голокост на людські долі жителів міста а також чому важливим є збереження пам’яті про втрачений світ та злочини тоталітарних режимів.

Історичну прогулянку Iwalk єврейським Дніпром створила Олександра Козорог у співпраці з ГО «Освітній центр «Простір толерантності».

Замовити екскурсію

Стати гідом